DODATKOWY ZASIŁEK OPIEKUŃCZY PRZEDŁUŻONY DO 28 CZERWCA

Opublikowano: piątek, 26, czerwiec 2020

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został wydłużony do 28 czerwca. Wczoraj weszła w życie tak zwana tarcza antykryzysowa 4.0. To ona umożliwia wypłatę zasiłku na opiekę nad dziećmi za ostatnie tygodnie i najbliższe dni. Przepisy w tym zakresie obowiązują z mocą wsteczną – od 25 maja. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje w związku z zamknięciem żłobków, przedszkoli i szkół w związku z zagrożeniem koronawirusem.

 

1845691827-zus20180909-02.jpg

Ze świadczenia mogą korzystać również rodzice, którzy mimo otwarcia placówek opiekuńczych nie wysłali do nich dzieci z obawy przed Covid-19. Tarcza antykryzysowa 4.0 pozwala na wypłatę dodatkowego zasiłku zarówno na opiekę nad zdrowymi dziećmi do lat 8, jak i starszymi dziećmi z odpowiednim orzeczeniem o   niepełnosprawności.
Wniosek o dodatkowy zasiłek opiekuńczy jest dostępny na www.zus.pl. Pracownik składa taki dokument do pracodawcy, zleceniobiorca do zleceniodawcy, a osoba prowadząca działalność gospodarczą – bezpośrednio do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Jeśli w oczekiwaniu na zmianę przepisów rodzic złożył wniosek o zwykły zasiłek opiekuńczy, to teraz ten okres będzie rozliczony jako dodatkowy zasiłek opiekuńczy. To znaczy, że nie będzie zaliczony do  60 dni zwykłego zasiłku, który przysługuje w roku kalendarzowym.

Źródło: ZUS w Olsztynie

Moim zdaniem

Dzień Dobry Mazury

Na temat

Małe domy kultury

Inspiracje Joasi

Eko-fala

Facebook

Kontakt

Adres redakcji

ul. Rybna 1
11-400 Kętrzyn

BIURO REKLAMY