Wybory samorządowe 2018

RESZEL OTRZYMAŁ PRAWIE PÓŁ MILIONA NA EDUKACJĘ W PRZEDSZKOLU!

Opublikowano: piątek, 19, październik 2018

 

Projekt Wszechstronny rozwój przedszkolaka szansą na sukces finansowany z funduszy unijnych złożony w maju tego roku w Urzędzie Marszałkowskim z Regionalnego Programu Operacyjnego w działaniu: zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej na sumę prawie 500 tysięcy złotych został zakwalifikowany do negocjacji i będzie realizowany w latach 2018-2020 w Reszlu.

jak-dostac-sie-do-przedszkola-publicznego.jpg

Projekt w 85% będzie finansowany z funduszy unijnych, a 15% wkładu własnego, to udostępnienie sal na zajęcia dla przedszkolaków.

Wsparciem zostaną objęte dzieci z Publicznego Przedszkola w Reszlu, które wchodzi w skład Zespołu Szkolno – Przedszkolnego oraz nauczycielki przedszkola, które będą w ramach projektu będą doskonalić umiejętności językowe, logopedyczne oraz zasady odżywiania dzieci w wieku przedszkolnym. Zaplanowane są też zajęcia dla rodziców, a będą głównie to spotkania z psychologiem w formie warsztatów.

Projekt zakłada wiele różnorodnych zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym, które rozwijają kompetencje kluczowe, czyli takie, które są przydatne przez całe życie.

W ramach projektu przedszkolaki będą miały zajęcia kształtujące kompetencje językowe w tym z języka angielskiego, zajęcia teatralne, zajęcia muzyczne, plastyczne, konstrukcyjno - kreatywne, robotykę, zajęcia konstrukcyjne, zajęcia logopedyczne dla dzieci z wadami wymowy. W ramach projektu zostanie zakupionych wiele nowoczesnych, rozwijających myślenie i ułatwiających naukę pomocy dydaktycznych na poszczególne zajęcia, w tym zestawy multimedialne, klocki konstrukcyjne, zestawy tematyczne do robotyki, zestawy instrumentów muzycznych, programy ułatwiające naukę języka angielskiego, pomoce do nauki prawidłowej wymowy, zestawy animacyjne na zajęcia teatralne itp.

To wielka szansa dla naszych dzieci, a głównym celem projektu jest wsparcie udziału dzieci w edukacji przedszkolnej, zostaną nim objęte 133 osoby w okresie od końca 2018 do 2020 roku.

źródło: UM w Reszlu

 

Moim zdaniem

Dzień Dobry Mazury

Na temat

Małe domy kultury

Inspiracje Joasi

Eko-fala

Facebook

Kontakt

Adres redakcji

ul. Rybna 1
11-400 Kętrzyn

BIURO REKLAMY