ZINTEGROWANY INFORMATOR PACJENTA POMAGA WYKRYĆ NIEUCZCIWE PRAKTYKI LEKARZY

Opublikowano: piątek, 31, sierpień 2018

ZIP czyli Zintegrowany Informator Pacjenta to ogólnopolski serwis udostępniany przez NFZ wszystkim chętnym. W ZIP-ie znajdziemy bardzo przydatne informacje na temat naszego leczenia. Okazuje się, że system służy także do wykrywania nieuczciwych praktyk niektórych medyków. Warto mieć narzędzie, które uszczelni system.

 

3267090-lekarz-657-323.jpg

Ostatni przypadek to głośna afera małżeństwa olsztyńskich stomatologów. Zachodzi podejrzenie, że wyłudzili z NFZ pieniądze na komercyjne zabiegi – mówi aspirant Rafał Prokopczyk oficer prasowy KMP w Olsztynie.

W tej sprawie przesłuchano już ponad tysiąc osób, a w kolejce czeka jeszcze dwa razy tyle. Sprawa jest rozwojowa, dlatego policjanci apelują, by sprawdzać swoje konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta.

Do założenia konta w ZIP potrzebny jest dowód osobisty i wizyta w najbliższym oddziale NFZ. ZIP składa się z 2 części:

    ogólnopolskiej – (Twój portal i Gdzie się leczyć)
    indywidualnej – widocznej tylko dla zarejestrowanych użytkowników po zalogowaniu (Rejestr usług medycznych i Prawo do świadczeń).

    W ZIP-ie można sprawdzić, czy pracodawca odprowadza za nas składkę zdrowotną, jakie są kolejki oczekujących

– wylicza Magdalena Mil, rzeczniczka W-M NFZ w Olsztynie, są tam też najważniejsze informacje dla pacjenta, dotyczące leczenia i kosztów leczenia.

Do tej pory konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta założyło 65,5 tysiąca mieszkańców Warmii i Mazur, a zarejestrować się można w Warmińsko-Mazurskim Oddziale NFZ w Olsztynie, delegaturze NFZ w Elblągu i Ełku, oraz w Punkcie Obsługi Ubezpieczonych w Iławie.

źródło: Radio Olsztyn

Moim zdaniem

Dzień Dobry Mazury

Na temat

Małe domy kultury

Inspiracje Joasi

Eko-fala

Facebook

Kontakt

Adres redakcji

ul. Rybna 1
11-400 Kętrzyn

BIURO REKLAMY