PROKURATOR WYJAŚNIA PRZYCZYNY ŚMIERTELNEGO WYPADKU NA DRODZE BYKOWO - GLITAJNY

Opublikowano: poniedziałek, 06, sierpień 2018

Kętrzyńscy policjanci, wspólnie z prokuratorem, wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło na drodze Bykowo-Glitajny gm. Korsze.  Kierujący motocyklem marki Suzuki Cross, z nieustalonych obecnie przyczyn zjechał na prawe pobocze uderzając w przydrożne drzewo.

 

447267_1527057331.jpg

 

Mimo podjętej akcji reanimacyjnej 28-letni pasażer  zmarł na miejscu zdarzenia. 33-letni kierowca z obrażeniami ciała śmigłowcem został przetransportowany do szpitala w Olsztynie. W trakcie czynności policjanci ustalili, że obaj mężczyźni podróżowali bez kasków ochronnych.  

Wczoraj (05.08.2018) ok. godz.19.15 na drodze Bykowo-Glitajny gm. Korsze doszło do wypadku drogowego. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że kierowca motocykla z nieustalonych przyczyn zjechał na prawe pobocze uderzając w przydrożne drzewo. Mimo podjętej akcji reanimacyjnej 28-letni pasażer  zmarł na miejscu zdarzenia. 33-letni kierowca z obrażeniami ciała śmigłowcem został przetransportowany do szpitala w Olsztynie. W trakcie czynności policjanci ustalili, że obaj mężczyźni podróżowali bez kasków ochronnych. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny miejsca wypadku. Policyjne czynności, które będą prowadzone w tej sprawie mają wyjaśnić co było przyczyną tego tragicznego zdarzenia.

Przypominamy!!!

Motocykl to pojazd, na którym zwykłe ubranie jest niewystarczające. Dziś każdy motocyklista powinien być wyposażony w specjalistyczną odzież ochronną, która posiada dodatkowe zabezpieczenia w miejscach najbardziej narażonych na obrażenia podczas wypadków. Warto zadbać, aby kombinezon motocyklowy był z elementami odblaskowymi. Obowiązkowo, każdy użytkownik motocykla i motoroweru musi używać kasku ochronnego, najlepiej z odpowiednim atestem.

Kolejnym elementem bezpiecznego podróżowania motorem jest stan nawierzchni. Należy pamiętać, że niejednokrotnie jezdnia bywa zanieczyszczona lub uszkodzona i wtedy przyczepność motoru nie jest prawidłowa. Twarde, nierozgrzane opony stają się śliskie i również nie sprzyjają bezpieczeństwu. Ograniczenie prędkości na takich odcinkach drogi, pozwala każdemu kierowcy na bezpieczny przejazd.

Zadbajmy wspólnie, aby podróżowanie motocyklem było bezpieczne i kojarzyło się z frajdą, a nie z wypadkami i kalectwem. Apelujemy do użytkowników jednośladów o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

źródło: KPP w Kętrzynie

Moim zdaniem

Dzień Dobry Mazury

Na temat

Małe domy kultury

Inspiracje Joasi

Eko-fala

Facebook

Kontakt

Adres redakcji

ul. Rybna 1
11-400 Kętrzyn

BIURO REKLAMY