PRAWIE 8 MILIONÓW NA TERMOMODERNIZACJĘ OBIEKTÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ TRAFI DO GMINY KORSZE

Opublikowano: wtorek, 03, październik 2017

Budynki szkół podstawowych w Korszach, Garbnie, Łankiejmach oraz budynek Przedszkola Miejskiego w Korszach doczekają się kompleksowej termomodernizacji. Projekt złożony przez Gminę Korsze w ramach konkursu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 został wybrany do dofinansowania. Całkowita wartość projektu wynosi prawie 8 milionów złotych a wartość przyznanego projektowi dofinansowania przeszło 6,5 miliona złotych.

 

b_0_0_0_00_images_2017_10_1_3.jpg

Zakres prac to przede wszystkim wymiana stolarki drzwiowej i okiennej, ocieplanie ścian i stropów oraz modernizacja systemów grzewczych, wymiana opraw oświetleniowych, montaż instalacji fotowoltaicznych. Dodatkowo w Zespole Szkół w Garbnie zostanie zamontowana pompa ciepła o mocy 222kW z wymiennikami ciepła w ilości 30 sztuk o głębokości 150 m każdy.
W styczniu br. Gmina Korsze złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego na ogłoszony konkurs pn. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej”, poddziałanie 4.3.1. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Po przeprowadzonych ocenach wniosek zyskał akceptację komisji oceniającej i w dniu 29.09.2017 r. znalazł się na liście o dofinansowanie.

Głównym założeniem projektu jest przeprowadzenie kompleksowej termomodernizacji budynków użyteczności publicznej z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii w Gminie Korsze, co bezpośrednio wpłynie na zwiększenie efektywności energetycznej oraz spowoduje zmniejszenie kosztów zużycia energii, przysparzając korzyści ekonomiczne. Projekt pozwoli również na ograniczenie emisji, CO2 do atmosfery.

źródło: UM w Korszach

 

 

 

 

Moim zdaniem

Dzień Dobry Mazury

Na temat

Małe domy kultury

Inspiracje Joasi

Eko-fala

Facebook

Kontakt

Adres redakcji

ul. Rybna 1
11-400 Kętrzyn

BIURO REKLAMY