RUSZYŁ PROCES SPRAWCÓW BRUTALNEGO MORDERSTWA W SŁAWOSZACH

Opublikowano: wtorek, 08, sierpień 2017

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces dwóch młodych mężczyzn oskarżonych o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem oraz usiłowanie zabójstwa. Obaj oskarżeni nie przyznali się do winy i odmówili złożenia wyjaśnień. Dziś przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces 19-letniego Pawła M. oraz 29-letniego Krzysztofa N. oskarżonych o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swojego znajomego Krzysztofa D. oraz usiłowanie zabójstwa innego znajomego, Krzysztofa K.

 

Sd.jpg

Do obu przestępstw opisanych w akcie oskarżenia miało dojść w nocy z 11 na 12 lipca ubiegłego roku w miejscowości Sławosze w powiecie kętrzyńskim.

Paweł M. i Krzysztof N. na kilka godzin przed popełnieniem zarzucanych im przestępstw mieli pić wspólnie alkohol w barze znajdującym się w sąsiedniej wiosce. Według ustaleń prokuratury oskarżeni w trakcie tego spotkania postanowili dać nauczkę Krzysztofowi D. - m.in. za pisanie smsów do byłej dziewczyny Pawła M. - i Krzysztofowi K., który tego dnia miał zwrócić uwagę konkubinie Krzysztofa N.

Gdy mężczyźni około godz. 22:00 wrócili z baru do Sławosz spotkali najpierw Krzysztofa K. i namówili go na spożycie alkoholu w okolicach ruin oddalonych o około 100 metrów od budynku, w którym mieszkał . Tam zaczęli go kopać i bić pięściami po całym ciele, zadali mu także kilka ciosów nożem. Krzysztof K. przeżył tylko dzięki udzielonej mu później pomocy medycznej.

Niedługo potem pod pretekstem wspólnego spożywania alkoholu oskarżeni sprowadzili w to samo miejsce Krzysztofa D. Kopiąc i uderzając go pięściami po całym ciele, skacząc obunóż po klatce piersiowej, a także zadając mu liczne ciosy nożem i metalową rurką, doprowadzili do jego śmierci.

- Na rozprawie w dniu 8 sierpnia 2017 r. obaj oskarżeni nie przyznali się do winy i odmówili złożenia wyjaśnień. Podali jedynie, że chcieli tylko pobić Krzysztofa D. i Krzysztofa K. dając im w ten sposób nauczkę. Obaj oświadczyli także, że będą odpowiadać tylko na pytania swoich obrońców - informuje Agnieszka Żegarska rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Kolejny termin rozprawy w tej sprawie Sąd wyznaczył na 9 sierpnia 2017 r. na godz. 9:15.

źródło: Express Olsztyn.pl

Moim zdaniem

Dzień Dobry Mazury

Na temat

Małe domy kultury

Inspiracje Joasi

Eko-fala

Facebook

Kontakt

Adres redakcji

ul. Rybna 1
11-400 Kętrzyn

BIURO REKLAMY