JECHAŁ W KORSZACH PIJANY BEZ PRAWA JAZDY

Opublikowano: piątek, 04, sierpień 2017

Mimo wielu apeli na drogach całego kraju nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców. Poza brawurą i nieostrożną jazdą, to nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze. Policjanci prowadzą w tym obszarze wielokierunkowe działania mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu i środków odurzających, w tym także wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących.

640-alkomat.jpg
Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, narkotyków lub tzw. „dopalaczy" powoduje pobudzenie lub senność, zmiany w postrzeganiu otaczającej rzeczywistości, problemy z koordynacją psychoruchową i skupieniem uwagi. Aby jazda była bezpieczna kierowca musi być skoncentrowany i zdolny do szybkiego podejmowania decyzji. Narkotyki i dopalacze zakłócają zdolności psychomotoryczne człowieka, a prowadzenie samochodu pod ich działaniem  wiąże się z podobnym ryzykiem wypadku i takimi samymi konsekwencjami prawnymi jak po spożyciu alkoholu.

Wczoraj o godz. 20.00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że w Korszach mężczyzna kierujący pojazdem marki Fiat Punto może być pijany, ponieważ o mały włos nie uderzył jadącej rowerem kobiety. Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna kierujący autem jedzie ulicą Mickiewicz i udaje się w stronę ulicy Słonecznej. Chwilę po uzyskaniu tej informacji patrol policji z Korsz zatrzymał kierującego opisanym pojazdem. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego 31-latka okazało się, że ma 2,7 promila alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało mężczyzna kierował samochodem nie mając do tego w ogóle uprawnień.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za wykroczenie kierowania pojazdem nie mając w ogóle prawo jazdy.

 Policja apeluje o rozważną, ostrożną i trzeźwą jazdę.

źródło: KPP w Kętrzynie

 

 

Moim zdaniem

Dzień Dobry Mazury

Na temat

Małe domy kultury

Inspiracje Joasi

Eko-fala

Facebook

Kontakt

Adres redakcji

ul. Rybna 1
11-400 Kętrzyn

BIURO REKLAMY