FIRMA WIPASZ ZDOBYŁA TYTUŁ "TOP PRACODAWCA POLSKI WSCHODNIEJ 2016"

Opublikowano: poniedziałek, 03, październik 2016

Konkurs Top Pracodawcy Polski Wschodniej, w którym firma Wipasz brała udział został rozstrzygnięty. Dziesięciu najlepszych pracodawców odebrało wyróżnienia w trakcie uroczystej gali, która miała miejsce podczas III Wschodniego Kongresu Gospodarczego.

WIPASZ.jpg

W województwie lubelskim - Lubelski Węgiel Bogdanka i Pol-Inowex, w podkarpackim – Polskie Zakłady Lotnicze i Asseco Poland, w podlaskim – SaMASZ i Unibep, w świętokrzyskim – Kolporter i VIVE Group, w warmińsko-mazurskim – Expom i Wipasz – to 10 firm wyróżnionych w konkursie Top Pracodawcy Polski Wschodniej 2016. Nagrody zostały wręczone podczas III Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku (Eastern Economic Congress – EEC).

Celem ekspertów Rady Konsultacyjnej było wyłonienie dziesięciu wyróżniających się pracodawców z pięciu wschodnich województw naszego kraju. W gronie laureatów znalazły się przedsiębiorstwa nowocześnie zarządzane, stawiające na rozwój i innowacyjność oraz mające znaczenie w swoich branżach. Ważną rolę wśród kryteriów owego konkursu miały również relacje między kadrą zarządzającą, pracownikami oraz środowiskiem społecznym, w którym na co dzień dane firmy działają.

Szymon Kuprian, dyrektor finansowy grupy Wipasz obiecał odbierając nagrodę, że firma nie spocznie na laurach: - Będziemy dalej się rozwijać i inwestować – w środki trwałe i w ludzi, bo to oni tak naprawdę są największym kapitałem firmy.

Firma obecnie zatrudnia ponad 1350 osób i posiada pięć nowoczesnych wytwórni zlokalizowanych na terenie całej Polski. Na prace w naszej firmie mogą liczyć osoby z doświadczeniem jak i osoby młode – absolwenci szkół wyższych, średnich czy zawodowych, a także osoby niepełnosprawne i cudzoziemcy. Wipasz współpracuje również z Powiatowymi Urzędami Pracy pomagając w zatrudnianiu osób bezrobotnych.

Dzięki rzetelnej i ciężkiej pracy zatrudnionych osób, Wipasz stał się największym polskim producentem pasz dla drobiu, trzody chlewnej i bydła oraz liderem w produkcji świeżego mięsa z kurczaka, a także jednym z największych pracodawców w województwie warmińsko-mazurskim.
Nominacji i wskazań do konkursu Top Pracodawcy Polski Wschodniej 2016 dokonały władze samorządowe poszczególnych województw, marszałkowie i prezydenci miast wojewódzkich, a także przedstawiciele organizacji realizujących politykę gospodarczą poprzez pozyskiwanie inwestorów i rozwój przedsiębiorczości.

Eksperci Rady Konsultacyjnej konkursu swój wybór dotyczący laureatów oparli między innymi o takie kryteria jak: wpływ działalności pracodawcy na rozwój gospodarczy regionu, wkładu w rozwój rynku pracy, innowacyjności, relacji z pracownikami oraz współpracy z lokalną społecznością.

Moim zdaniem

Inspiracje Joasi

Na temat

Czytaj z Mazurską

Mazurskie wędrówki

Eko-fala

Facebook

Kontakt

Adres redakcji

ul. Mickiewicza 21
11-430 Korsze

[email protected]