W RESZLU POWSTANIE DOM SENIORA

Opublikowano: poniedziałek, 03, październik 2016

— To będzie pierwsza tego rodzaju placówka w naszym powiecie - mówi Michał Krasiński, wicestarosta powiatu kętrzyńskiego. — Dom dziennego pobytu będzie otwarty co najmniej 8 godzin dziennie dla seniorów z całego powiatu. Powiat kętrzyński jest jednym z 49 samorządów w Polsce, który otrzymał dofinansowanie na utworzenie Dziennego Domu "Senior-Wigor".

 

fotolia_52141995_subscription_xxl.jpg

— To będzie pierwsza tego rodzaju placówka na terenie powiatu kętrzyńskiego. Dom dziennego pobytu będzie otwarty minimum. 8 godzin dziennie — informuje Michał Krasiński, wicestarosta powiatu kętrzyńskiego. Seniorom zostanie udostępniona infrastruktura pozwalająca na aktywne spędzanie czasu wolnego. Będą to pomieszczenia m.in. do: wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu (z biblioteką, sprzętem RTV oraz komputerem z dostępem do internetu).

— Każdego z seniorów, który będzie chciał przebywać w Domu "Senior-Wigor", przyjmiemy z otwartymi ramionami. Wstępnie planujemy, że ośrodek będzie mógł przyjąć 30-40 pensjonariuszy. Zapewnimy dojazd, dzięki czemu każdy chętny będzie mógł uczestniczyć w zajęciach — mówi wicestarosta.

 Dom seniora zostanie otwarty w Reszlu przy ul. Łukasińskiego. — To nieruchomość, która była użytkowana przez szkołę. Od 3 lat jednak nikt z niej nie korzysta. Przeprowadzimy w niej gruntowny remont. Budynek zostanie odświeżony oraz wyposażony w specjalistyczny sprzęt. Będzie to fajne miejsce w którym zapanuje spokojna i życzliwa atmosfera, a seniorzy będą mogli korzystać z infrastruktury pobliskiej szkoły: z sali gimnastycznej, siłowni, sal komputerowych. Przy okazji uczniowie będą mogli integrować się z seniorami, odbywać wolontariat, co będzie również wartością dodaną dla pensjonariuszy — mówi wicestarosta.

 Całkowity koszt Remi tu to 321 tysięcy złotych, kwota dofinansowania, którą otrzyma powiat kętrzyński to 250 tysięcy złotych. Środki zostaną wypłacone z budżetu państwa. Planowany termin otwarcia Dziennego Domu „Senior – Wigor” to grudzień 2016 roku.

źródło: Gazeta w Kętrzynie

 

 

 

Moim zdaniem

Inspiracje Joasi

Na temat

Czytaj z Mazurską

Mazurskie wędrówki

Eko-fala

Facebook

Kontakt

Adres redakcji

ul. Mickiewicza 21
11-430 Korsze

[email protected]