CZY PRZEWODNICZĄCY WANKIEWICZ BLOKUJE INFORMACJE?

Opublikowano: środa, 09, marzec 2016

Temat  kwalifikacji zagrożenia poważną awarią przemysłową Zakładu Recyklingu Akumulatorów w Korszach  budził wiele emocji i wątpliwości. Omawiano sprawę na wielu spotkaniach, komisjach i sesjach.

 


Grupa aktywnych mieszkańców nie zgadzała się z decyzjami wydanymi przez jednostki uprawnione. Sprawa trafiła do Komendanta Głównego Straży Pożarnej. 28 stycznia do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie  wpłynęło pismo w którym czytamy:
(...)Po weryfikacji w zakresie dotyczącym zaliczenia zakładu do zakładu o zwiększonym ryzyku albo zakładu o dużym ryzyku wystąpienia awarii przemysłowej polegającej na porównaniu danych tam zawartych z danymi przedstawionymi przez prowadzącego zakład należy stwierdzi, że Zakładu ZAP Sznajder Batterien S.A Oddział Produkcyjny w Korszach  nie kwalifikuje się do Zakładu o zwiększonym lub o dużym ryzyku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej (...)

Zbigniew Borys, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie,  zobowiązany został do prowadzenia działań informacyjnych związanych z  Zakładem ZAP Sznajder  zainteresowanym, a tym samym  stanowiska Głównej Komendy PSP.
Pismo zostało odczytane 5 lutego na Sesji Rady Powiatu Kętrzyńskiego i omówione przez komendanta powiatowego. Zbigniew Borys przesłał również stanowisko Andrzejowi Wankiewiczowi Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Korszach. Bowiem to właśnie ta rada powinna być najbardziej zainteresowana tą informacją.  Pismo do Urzędu Miejskiego w Korszach wpłynęło 5 lutego.
Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, Wankiewicz zainteresowany był informacją, miał powiedzieć, że taka wiadomość znacznie uspokoi mieszkańców Korsz i wyciszy emocje związane z ZAP Sznajder.
Jednak wyszło znacznie inaczej, bowiem na Sesji Rady Miejskiej w Korszach 26 lutego, pismo o klasyfikacji Zakładu nie zostało odczytane. Wankiewicz poinformował zgromadzonych, że jest tylko jedno pismo skierowane do korszeńskiej rady, pismo mieszkańców Wandajn, które zostało złożone w tym samym dniu!
Dlaczego Andrzej Wankiewicz nie odczytał na sesji pisma, które zostało złożone na długo przed obradami, a jedynie rozesłał pismo radnym? Po czym zapadła cisza. Czy zabrakło czasu na sesji? Twierdzę, że nie, ponieważ  Andrzej Wankiewicz  znalazł czas dla komitetu, który przedstawił  kolejne, własne  informacje w sprawie Zakładu Recyklingu Akumulatorów w Korszach.
Czy Przewodniczący Wankiewicz dzieli informacje na „wygodne” i „niewygodne”?
Temat ZAP Sznajder omawiany jest od jakiegoś czasu na każdej sesji Rady Miejskiej w Korszach . Dlaczego zatem, gdy pojawiła się pozytywna informacja na temat Zakładu nie została ona upubliczniona na Sesji? Zwłaszcza, że dotyczy  bezpieczeństwa mieszkańców? Pismo zostało upublicznione przez Starostę Kętrzyńskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Kętrzyńskiego, Burmistrza Korsz. Czy przewodniczący Wankiewicz blokuje informacje? Odpowiedz na to pytanie pozostawiam Państwu. Panie Wankiewicz, jest Pan Przewodniczącym Rady Miejskiej, czyli reprezentantem całej społeczności gminnej i winien jej Pan służyć, a nie tylko wybranej grupie.

Andrzej Wankiewicz informuje na Sesji Rady Miejskiej w Korszach 26 lutego o pismach jakie wpłynęły do Rady Miejskiej.

Moim zdaniem

Inspiracje Joasi

Na temat

Czytaj z Mazurską

Mazurskie wędrówki

Eko-fala

Facebook

Kontakt

Adres redakcji

ul. Mickiewicza 21
11-430 Korsze

[email protected]