PRZESZŁO MILION ZŁOTYCH DOFINANSOWANIA NA ŻŁOBEK PRZY WIERZBOWEJ

Opublikowano: sobota, 24, luty 2018

Gmina Miejska Kętrzyn otrzymała najwyższe dofinansowanie w Województwie Warmińsko Mazurskim w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3- konkurs "Maluch plus" 2018.  Wniosek o dofinansowanie został złożony w ramach modułu 1 i 2 na  utworzenie nowych miejsc żłobkowych. Wysokość dotacji ze środków budżetu państwa wynosi 1 253 981 złotych. Wkład własny Gminy Miejskiej Kętrzyn to 436 655,00 złotych.

 

 IMG_5641.JPG

Celem projektu jest zwiększenie dostępności miejsc opieki w żłobku dla wszystkich dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki. Analiza ostatnich lat wykazała zapotrzebowanie na miejsca żłobkowe, część rodziców nie ubiega się o miejsca żłobku, z uwagi na małą liczbę miejsc. Placówka ma za zadanie wspierać rodziców w opiece i wychowaniu dzieci –stworzenie miejsc opieki nad dziećmi do 3 roku życia daję opiekunom możliwość powrotu do życia zawodowego. Budowa żłobka ma również wymiar społeczny. Dziecko uczęszczające do żłobka szybciej  uczy się  nawiązywać kontakty, a także radzić sobie z problemami. Obserwacja i naśladowanie rówieśników pozwala dziecku na zdobywanie nowych zdolności, pewności siebie, samodzielności i niezależności. Z uwagi na zapotrzebowanie stworzenia nowych grup dla dzieci do lat 3, podjęto decyzję o utworzeniu nowego żłobka. W chwili obecnej Gmina Miejska Kętrzyn wykonuje prace budowlane przedszkola i żłobka przy ul. Wierzbowej. W budynku funkcjonować będzie 6 grup przedszkolnych i 2 grupy żłobkowe.   W wyniku realizacji inwestycji powstanie nowoczesny żłobek, który będzie służył zarówno dzieciom, jak i rodzicom. W komfortowych warunkach opieką objętych będzie mogło być 60 dzieci.  Budynek, w którym będzie działał  żłobek będzie obiektem parterowym wraz z poddaszami użytkowymi. W  każdej z sal zajęciowych zaprojektowane zostało  indywidualne wyjście na plac zabaw. Sale żłobkowe zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt, kolorowe meble, pomoce dydaktyczne, zabawki i kąciki tematyczne. Przy każdej z sal będą znajdować się łazienki dostosowane do potrzeb wiekowych dzieci.

Otrzymane dofinansowanie pozwoli na pokrycie części kosztów robót budowlanych. Ponadto Gmina zakupi wyposażenie do nowopowstałej placówki jest to m.in.: sprzęt multimedialny, pomoce dydaktyczne, meble (krzesełka, stoliki, dywany, szafki do szatni itd.), zabawki.

źródło: UM w Kętrzynie

Moim zdaniem

Inspiracje Joasi

Na temat

Małe domy kultury

Mazurskie wędrówki

Eko-fala

Facebook

Kontakt

Adres redakcji

ul. Rybna 1
11-400 Kętrzyn

[email protected]