UWAGA NA ŚLISKIE DROGI!

Opublikowano: wtorek, 07, luty 2017

Trudne warunki jazdy na drogach Warmii i Mazur. W całym regionie pada śnieg, a jezdnie są śliskie.

 

zima_monalisa191_640_17.jpg

Drogowcy zapewniają, że sprzęt cały czas pracuje. Na drogach jest prawie 60 pługów i solarek.  Zjeżdżają jedynie, żeby uzupełnić paliwo, sól czy piasek. Śnieg, pomimo że drobny, pada bez przerwy, trudno więc o skuteczne efekty tej pracy. Drogi krajowe są przejezdne. Na zachodzie regionu nawet czarne mokre, gorzej w części środkowej i wschodniej. Tam jest biało. Podobnie na drogach wojewódzkich. Jezdnie są zaśnieżone i bardzo śliskie. Najgorzej jeździ się drogami lokalnymi i osiedlowymi. Kierowcy muszą pamiętać o zachowaniu odległości między samochodami i wcześniejszym sygnalizowaniu manewrów. Śnieg utrudnia życie nie tylko kierowcom, ale także pieszym. Śliskie i niebezpieczne są także chodniki.
Prognoza pogody na najbliższe godziny
Polska pozostanie pod wpływem wyżu z centrum nad Skandynawią w zimnej, kontynentalnej masie powietrza. Ciśnienie powoli rośnie. Nocą pochmurno z opadami śniegu. Temperatura minimalna od -12°C do -9°C. Miejscami porywisty wschodni wiatr może powodować lokalne zawieje i zamiecie śnieżne. W środę (8 lutego) pochmurno z opadami śniegu. Termometry pokażą maksymalnie od -10°C do -8°C. Wiatr może powodować lokalne zawieje i zamiecie śnieżne. Pod koniec dnia powiewy będą słabły.

Synoptycy zapowiadają, że w kolejnych dniach pogoda się nie zmieni. Wciąż będzie padał śnieg, a temperatura utrzyma się poniżej zera.

źródło: Radio Olsztyn

Moim zdaniem

Inspiracje Joasi

Na temat

Czytaj z Mazurską

Mazurskie wędrówki

Eko-fala

Facebook

Kontakt

Adres redakcji

ul. Mickiewicza 21
11-430 Korsze

[email protected]