ROLNICY POWINNI PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA DOPŁATY

Opublikowano: poniedziałek, 06, luty 2017

Coraz bliżej rozpoczęcia naboru wniosków na tegoroczne dopłaty bezpośrednie. To unijny mechanizm wsparcia finansowego dla rolników. Co roku po fundusze sięga ponad milion 300 tysięcy osób.

 

fotorcreatedpien.jpg

Po środki będzie trzeba wnioskować do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W stosunku do ubiegłorocznej kampanii pojawi się 6 zmian w systemie płatności do produkcji roślinnej i zwierzęcej. Rolnicy o wszystkim informowani są na bieżąco – informuje Jolanta Dobiesz z departamentu płatności bezpośrednich ARiMR. Jak mówi, w związku z tegorocznymi dopłatami, od połowy stycznia agencja wysyła do rolników spersonalizowane wnioski. Beneficjenci mogą ubiegać się o między innymi o płatności obszarowe, rolno-środowiskowe czy środki za zalesienie gruntów – wylicza Jolanta Dobiesz.
Zmianom nie ulegną natomiast najważniejsze terminy i zasady związane z ubieganiem się o dopłaty. Rozpoczęcie przyjmowania wniosków planowane jest na 15 marca. Ostatnim dniem będzie 15 maja. Dokumenty będą co prawda przyjmowane jeszcze do 10 czerwca, ale każdy dzień roboczy po 15 maja będzie równoznaczny z obniżeniem dopłaty o 1 procent.

Równolegle do czerwca wypłacane będą środki w ramach dopłat za rok ubiegły.

źródło: Radio Olsztyn

Moim zdaniem

Inspiracje Joasi

Na temat

Czytaj z Mazurską

Mazurskie wędrówki

Eko-fala

Facebook

Kontakt

Adres redakcji

ul. Mickiewicza 21
11-430 Korsze

[email protected]