DZIELNICOWY Z KĘTRZYNA NAJLEPSZY W REGIONIE

Opublikowano: sobota, 24, wrzesień 2016

W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie 38 dzielnicowych z Warmii i Mazur - podczas dwudniowych zmagań - rywalizowało w pięciu konkurencjach, które pozwoliły wyłonić najlepszego dzielnicowego w regionie. Został nim mł. asp. Piotr Dzirba z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

 

Podczas dwóch dni zmagań 19-20 września 2016 r. w obiektach Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie przeprowadzone zostały wojewódzkie eliminacje dzielnicowych jednostek policji garnizonu warmińsko–mazurskiego do IX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2016”.

Spotkanie w Szczytnie poprzedziły eliminacje powiatowe na przełomie maja i czerwca we wszystkich 19 Komendach Miejskich/Powiatowych Policji w regionie. Na podstawie przeprowadzonego testu wiedzy, z każdej jednostki wyłoniono po dwóch najlepszych dzielnicowych. Łącznie, w powiatowym etapie zawodów uczestniczyło 269 policjantów dzielnicowych, a do wojewódzkiego etapu zawodów zakwalifikowało się 38 dzielnicowych

Funkcjonariusze zajmujący na co dzień stanowisko dzielnicowego, podczas zawodów w Szczytnie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami. W poniedziałek funkcjonariusze skonfrontowali swoje umiejętności praktyczne w czterech z pięciu konkurencji: symulacji czynności służbowych, symulacji przyjęcia interesantów, strzelaniu oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Drugiego dnia wszyscy zawodnicy chwycili za długopisy, by wypełniając testowe formularze, zweryfikować swoją wiedzę teoretyczną w teście wiedzy.

Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali policjanci z kadry WSPol, którzy po każdej konkurencji oceniali działania dzielnicowych.

We wtorkowe popołudnie wyniki zostały podliczone i wszystko było już jasne:

1. Tytuł najlepszego wywalczył mł. asp. Piotr Dzirba z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie

2. Tuż za nim – na miejscu drugim – uplasował się st.asp. Tomasz Zawalich z Komendy Powiatowej Policji w Piszu

3. Natomiast miejsce trzecie zajęła st. asp. Aleksandra Słaboń-Kowalska reprezentująca Komendę Miejską Policji w Olsztynie

Dwóch najlepszych funkcjonariuszy weźmie udział w XIX Ogólnopolskich Zawodach „Najlepszego Dzielnicowego” w Szkole Policji w Katowicach w dniach 18-21 października 2016, gdzie będą reprezentować garnizon warmińsko-mazurskiej policji. Staną w szranki z dzielnicowymi z innych województw i powalczą o odznakę nadawaną przez Komendanta Głównego Policji.

źródło:KPP w Kętrzynie

Moim zdaniem

Inspiracje Joasi

Na temat

Czytaj z Mazurską

Mazurskie wędrówki

Eko-fala

Facebook

Kontakt

Adres redakcji

ul. Mickiewicza 21
11-430 Korsze

[email protected]