GORĄCA ATMOSFERA NA POWIATOWEJ SESJI

Opublikowano: piątek, 08, lipiec 2016

Każdy się chyba orientuje, że atmosfera na sesjach rad miasta, gmin czy powiatów bywa różna, zależnie od spraw omawianych przez wybrańców społeczności lokalnych. Jednak podczas XXIX nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Kętrzyńskiego naprawdę zawrzało.

Sesja, która odbyła się w środę (6.07) zwołana została na wniosek piątki tzw. radnych opozycyjnych, a więc tych, którym nie po drodze z działaniami starosty Ryszarda Niedziółki. Radni z klubu PSL chcieli podjęcia uchwały o utracie członkostwa w Zarządzie Powiatu przez Michała Kochanowskiego oraz powołaniu jego następcy, a także o odwołaniu radnej Teresy Prokop z funkcji przewodniczącej Komisji Rewizyjnej i powołaniu nowego przewodniczącego.

W całym porządku obrad zabrakło spójności. Już na początku sesji przewodniczący Rady Powiatu odczytał opinię, z której wynikało, iż członkostwo Michała Kochanowskiego w Zarządzie wygasło wraz z objęciem przez niego stanowiska w administracji rządowej, tj. z dniem 2 czerwca, gdy został szefem KRUS-u.

W drugiej części sesji radni podjęli jedynie uchwałę o odwołaniu przewodniczącej Komisji Rewizyjnej. Niestety Aneta Janczuk, kandydatka klubu PSL na stanowisko zajmowane do tej pory przez Teresę Prokop nie spełniła podstawowego wymogu - nie jest członkiem Komisji Rewizyjnej. Tym samym wydaje się, że zasadność powoływania sesji nadzwyczajnej... minęła się z jakimkolwiek celem.

źródło:ketrzyn.wm.pl

 

 

Moim zdaniem

Inspiracje Joasi

Na temat

Czytaj z Mazurską

Mazurskie wędrówki

Eko-fala

Facebook

Kontakt

Adres redakcji

ul. Mickiewicza 21
11-430 Korsze

[email protected]