PROWADZĘ MAJÓWKI POD KRZYŻEM, ODPRAWIAM POGRZEBY - PISZE RADNY DO ZUS-U

Opublikowano: poniedziałek, 30, maj 2016

Niecodzienne pismo wystosował Tadeusz Deptuła, Radny Gminy Kętrzyn, po tym jak ZUS, przysłał jego żonie pismo w którym informuje, że kobieta posiada zadłużenie z tytułu niedopłaty składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne na kwotę...prawie 100 tysięcy złotych!

 

Wcześniej, Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie informował żony radnego, że jest niedopłata. Kobieta nie była świadoma długu, przez 9 lat.

W piśmie czytamy:

Szanowni Urzędnicy ZUS w Kętrzynie, jestem człowiekiem do tańca i do różańca pod krzyżem majówki prowadzę, w kaplicy w Sławkowie co niedziela prowadzę nabożeństwa, jak również odprawiam pogrzeby i piękne przemowy i śpiewy wygłaszam podczas pogrzebów, ale doszedłem do wniosku, że kogo Pan Bóg kocha temu jednocześnie krzyże zsyła. A kto Maryję w sercu nosi niech przykrości ludzkie znosi, bo ona też cierpiała, gdy pod krzyżem Syna stała. Właśnie ta przykrość spotkała moją żonę i mnie poprzez wasze myślenie i pracę jaką wykonujecie. (...)Serdecznie proszę o wnikliwe się wczytanie w to pismo, jednocześnie proponuję przespać się z tym pismem i zastanowienie się czy w dobrym kierunku zmierzacie, gdyż życie jest piękne i tylko jedyne(...).

Radny pismo przesłał także do wiadomości między innymi, Prezydenta RP, Premier RP oraz Ministra Sprawiedliwości.

Do tematu wrócimy.

a.JPG

b.JPG

 

 

 

Moim zdaniem

Inspiracje Joasi

Na temat

Czytaj z Mazurską

Mazurskie wędrówki

Eko-fala

Facebook

Kontakt

Adres redakcji

ul. Mickiewicza 21
11-430 Korsze

[email protected]