ZWALCZANIE BARSZCZU SOSNOWSKIEGO

Opublikowano: czwartek, 05, maj 2016

Wzorem ubiegłego roku, Gmina Korsze podejmuje działania zmierzające do likwidacji i ograniczenia rozprzestrzeniania się barszczu Sosnowskiego na działkach gminnych. Prace będą polegały na wykoszeniu i opryskaniu specjalnym środkiem chwastobójczym roślin. Czynności te zostaną powtórzone jeszcze dwukrotnie w ciągu bieżącego roku.

 

Gmina, zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych, wyłoniła wykonawcę usługi likwidacji „barszczu”. Jest to firma „Budrem-Nowik Sp. z o.o.” z Kętrzyna, z której właścicielem Burmistrz Korsz – Ryszard Ostrowski podpisał stosowną umowę w dniu 4 maja bieżącego roku.

Barszcz Sosnowskiego jest to niezwykle niebezpieczna roślina. Kontakt z nią powoduje trudno gojące się oparzenia skóry a nawet rany . Samo przebywanie w bezpośrednim sąsiedztwie „barszczu” może spowodować podrażnienie dróg oddechowych.

Największe skupiska „barszczu” znajdują się w rejonie miejscowości Dubliny, Płutniki, Gudziki, Prosna i punktowo w Garbnie i obejmują teren o łącznej powierzchni nieco ponad 3 ha. Zwalczanie tego groźnego chwastu rozpocznie się z godnie z harmonogramem, już za klika dni.

źródło:UM Korsze

Moim zdaniem

Inspiracje Joasi

Na temat

Czytaj z Mazurską

Mazurskie wędrówki

Eko-fala

Facebook

Kontakt

Adres redakcji

ul. Reymonta 3B
11-430 Korsze

[email protected]