TURNIEJ O PUCHAR BURMISTRZA KĘTRZYNA

Opublikowano: środa, 10, luty 2016

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie i Kętrzyński Klub Sportowy „Granica” serdecznie zapraszają na VIII Memoriał im. Adama Dydzińskiego o Puchar Burmistrza Miasta Kętrzyn.

 

Jak w poprzednich edycjach w organizowanym turnieju wezmą udział zawodnicy i kibice Lechii Gdańsk, mieszkańcy miasta i okolic by oddać hołd młodemu człowiekowi, który poświęcił swoje życie w walce o niepodległość. W memoriale wezmą udział piłkarze z takich drużyn jak: KS Lechia Gdańsk S.A., GKS Mamry Giżycko, RKS Orlęta-Rema Reszel i naszego rodzimego klubu KKS Granica Kętrzyn. Spotkanie odbędzie się 13 lutego 2016 r. o godz. 10.30 na boisku przy ul. Kazimierza Wielkiego 12A.

dud.jpg

 
Adam Dydziński „Dudi” – był człowiekiem wielkiego serca, patriotą walczącym o wolną i niepodległą Polskę m.in. w strukturach Polskiej Partii Niepodległościowej oraz Federacji Młodzieży Walczącej. Był założycielem FMW Region Warmia i Mazury, wydawcą pism bezdebitowych m.in.: „Larwa” i „Sąd Kapturowy”. Cichy i skromny, odważny, aktywny i twórczy, pozostał za życia mało doceniony. Odszedł do Pana – 28 lutego 2007, będąc w sile wieku, nie doczekawszy swoich 40 urodzin. Osierocił żonę i dwie wspaniałe córeczki. Pozostał w pamięci swoich przyjaciół jako jeden z najbardziej aktywnych działaczy niepodległościowych, do końca swoich dni zaangażowany w służbę Ojczyźnie.

źródło:nmKętrzyn

Moim zdaniem

Inspiracje Joasi

Na temat

Czytaj z Mazurską

Mazurskie wędrówki

Eko-fala

Facebook

Kontakt

Adres redakcji

ul. Mickiewicza 21
11-430 Korsze

[email protected]