W KĘTRZYNIE ODBYŁY SIĘ UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI

Opublikowano: środa, 19, lipiec 2017

W kętrzyńskim Amfiteatrze odbyły się uroczyste powiatowe obchody Święta Policji. W tym roku 34 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie uzyskało awanse na wyższe stopnie służbowe. Jednego z policjantów uhonorowano również brązową odznaką „Zasłużony Policjant". 

 

IMG_3562.JPG

Dzisiaj punktualnie o godz. 13.00 odbyły się oficjalne uroczystości związane z obchodami Święta Policji. Ich uczestnicy spotkali się na Amfiteatrze w Kętrzynie, przy udziale Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie insp. Tomasza Klimek podczas których wręczone zostały odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Łącznie awansowanych zostało 34 funkcjonariuszy kętrzyńskiej komendy.

Podczas uroczystości Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek w imieniu ministra właściwego do spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczak wręczył brązową odznakę „Zasłużony Policjant" Aspirantowi sztabowemu Zbigniewowi Szmit oraz w imieniu Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Jarosława Szymczyk wręczył akt mianowania na stopień młodszego inspektora – podinsp. Marcinowi Piechota I zastępcy Komendanta Powiatowa Policji w Kętrzynie. 

IMG_3566.JPG

Komendant Powiatowy Policji w Kętrzynie mł. insp. Dariusz Ślęzak  w swoim wystąpieniu powiedział:

„Dzisiejsze święto to powód do dumy, ale także zobowiązanie. Służba w Policji wymaga wielu poświęceń. Niejednokrotnie tych największych. Taki zawód wybraliśmy, ponieważ służba dla społeczeństwa to ogromna satysfakcja. Trud włożony w realizację powierzonych nam zadań jest nagradzany przez uznanie społeczeństwa. Właśnie w takim dniu jak dzisiaj otrzymujemy to, co najważniejsze – uznanie i wdzięczność ze strony licznie przybyłych przedstawicieli mieszkańców naszego miasta i powiatu.Panie i Panowie policjanci – w tym szczególnym Dniu składam Wam wyrazy najwyższego uznania i podziękowanie za rzetelną, ofiarną służbę. Wasz trud i oddanie są godne najwyższego szacunku. Służba policyjna jest pełna napięć i stresów, a Wy podejmujecie decyzje, od których często zależy życie i zdrowie ludzi. Dziękuję za zaangażowanie oraz za to, że nie bacząc na przeszkody i niedogodności zdecydowanie i skutecznie realizujecie niełatwe zadania służbowe.  Policjant to trudny zawód. Ale to także szlachetna przygoda naznaczona poświęceniem i oddaniem drugiemu człowiekowi. Życzę Wam, aby Wasz trud i zaangażowanie znajdowały uznanie mieszkańców, a policyjny mundur otaczał społeczny szacunek i uznanie. Najlepsze życzenia kieruję dla pracowników cywilnych Policji zatrudnionych w Komendzie Powiatowej Policji w Kętrzynie. To także od Waszej pracy w znacznym mierze zależy sprawność i skuteczność działań policyjnych. Pozdrawiam emerytów i rencistów policyjnych. Dziękuję, za przekazanie Waszych doświadczeń młodym policjantom, którzy szybko byli w stanie was zastąpić. Dziękuje za wszystkie rady i umiejętności praktyczne, które im przekazaliście. Dziękuję przedstawicielom samorządów lokalnych. Dziękuję Panom za przychylny stosunek do Policji, spraw porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz wsparcie finansowe i rzeczowe. Panie prokuratorze dziękuję za stałą, codzienną konstruktywną współpracę, którą tak ja jak i moi policjanci bardzo cenimy. Dziękuję reprezentantom pozostałych służb i instytucji za stałe codzienne współdziałanie. Z okazji naszego Święta życzę Wam, Panie i Panowie Policjanci i Pracownicy Policji, a także Waszym rodzinom dużo zdrowia i pomyślności w życiu osobistym, satysfakcji zawodowej oraz dalszych sukcesów w pracy i służbie.  Życzę Wam spełnienia wszystkich planów, zamierzeń zawodowych i osobistych. Dziękuję bardzo!."

IMG_3614.JPG

W korpusie oficerów policji 2 policjantów otrzymało mianowanie na stopień nadkomisarza policji, 1 na stopień komisarza policji. W korpusie aspirantów mianowano 17 funkcjonariuszy natomiast w korpusie podoficerów 9 policjantów. W korpusie szeregowych 3 policjant został mianowany na stopień starszego posterunkowego.

Na stopień NADKOMISARZA POLICJI

1. kom. ADAMA STERNIK 

2. kom. TOMASZA JARUSZEWSKIEGO

Na stopień KOMISARZA POLICJI 

1.  podkom. MARIUSZA PIOTROWICZ 

 Na stopień ASPIRANTA SZTABOWEGO POLICJI

1. st. asp. KATARZYNĘ ŻAK 

Na stopień STARSZEGO ASPIRANTA POLICJI

1. asp. DAMIANA BOROWSKIEGO 

2 . asp. RADOSŁAWA WARDA 

3. asp. TOMASZA KULIK 

4. asp. ANDRZEJA MACHNIO 

5. asp. MATEUSZA POTYRA 

6. asp. JAROSŁAWA STANICKIEGO 

7. asp. DAWIDA STELMASZCZYK 

8. asp. KAROLA TOŁŚCIK 

Na stopień ASPIRANTA POLICJI

1. mł. asp.  RAFAŁA BOROWSKIEGO 

2. mł. asp. RAFAŁA BRODOWSKIEGO 

3. mł. asp.  GRZEGORZA CZERWIŃSKIEGO 

4. mł. asp. GRZEGORZA GĄSIOR 

5. mł. asp. GRZEGORZA KIETLIŃSKIEGO 

6. mł. asp. RADOSŁAWA TOMASZEWSKIEGO 

7. mł. asp. KRZYSZTOFA TYMCIO 

8. mł. asp.  PIOTRA DZIRBĘ 

9 mł. asp.  PIOTRA ZALEWSKIEGO 

Na stopień SIERŻANTA SZTABOWEGO POLICJI

1. st. sierż.  MARCINA BONDAR 

2. st. sierż. KAMILA DUDYŃSKIEGO 

3. st. sierż. PAWEŁA KOWALEWSKIEGO 

4. st. sierż. WOJCIECHA KUCZYŃSKIEGO 

5. st. sierż. RAFAŁA PERZAN 

Na stopień STARSZEGO SIERŻANTA POLICJI

1. sierż. MARCINA KORNELUK 

2. sierż. IZABELĘ MASIUK 

3. sierż. ANNĘ OLSZEWSKA- KIEŁBASA 

Na stopień SIERŻANTA POLICJI

1. st. post. PIOTRA GAJ 

 Na stopień STARSZEGO POSTERUNKOWEGO POLICJI

1. Post. RAFAŁA GREGORCZYK

2. Post. TOMASZA KULIS

3. Post. KRZYSZTOFA SOBOLEWSKIEGO

źródło: KPP w Kętrzynie

Moim zdaniem

Inspiracje Joasi

Na temat

Małe domy kultury

Mazurskie wędrówki

Eko-fala

Facebook

Kontakt

Adres redakcji

ul. Mickiewicza 21
11-430 Korsze

[email protected]