PIĘĆSET PLUS, PROPAGANDA PLUS I DALEJ NIC

Opublikowano: środa, 19, kwiecień 2017

Rząd PiS nie dotarł nawet do półmetka kadencji, a już skończyły mu się pomysły. Tak więc jawnie kopiuje program wprowadzony 6 lat temu przez PSL, chwaląc się, że to ich własny. Chodzi o plan lepszej dostępności do żłobków, w 2011 roku nazwany "Maluch", przemianowany na "Żłobek +".

 

 Urszula-Pasawska-zdj-www_paslawska_pl_.jpg

Statystyki nie da się oszukać. W roku 2010 w całej Polsce było zaledwie 511 żłobków i oddziałów żłobkowych. Dzięki wprowadzonemu przez PSL programowi "Maluch" przez pięć lat ich liczba zwiększyła się ponad sześciokrotnie, do ponad 3,4 tys. Ponieważ idea sprawdza się doskonale, PiS chce przypisać sobie cudze zasługi. Elżbieta Rafalska, minister pracy i polityki społecznej PiS oficjalnie ogłosiła inaugurację "nowego" programu pod hasłem "Żłobek plus".

Widać więc wyraźnie, że rząd PiS nie ma już pomysłów na dalsze rządy. Będzie więc kopiował cudze projekty, podając je elektoratowi we własnym propagandowym sosie. Czasem najwyżej podrzuci narodowi wrzutkę z góry trudną do zrealizowania, jak np. plan budowy wielkiego lotniska między Łodzią a Warszawą. Poza jednym pomysłem programu 500 plus PiS ma zaoferowania jedynie propagandę. Ewentualnie walkę z ustrojem demokratycznym w wykonaniu ministra Ziobro, ale to już było w PRL.

W filmie "Rejs" pada słynne zdanie, że Polacy lubią te piosenki, które już słyszeli. Jarosław Kaczyński i jego ekipa najwyraźniej inspirują się tym powiedzeniem. Im dłużej rządzą, tym bardziej ich rządy przypominają sytuacje znane z kultowego filmu, stają się coraz bardziej groteskowe. Czemu trudno się dziwić, bo PiS skończyły się już nie tylko pomysły, ale także pieniądze na rozdawnictwo z kasy państwa. Na 1000 plus finansów nie starczy, a to znacznie oddala perspektywę ponownego wygrania wyborów. Nie pomoże już nawet ściąganie cudzych sprawdzonych pomysłów. 

źródło: Urszula Pasławska blog

Moim zdaniem

Inspiracje Joasi

Na temat

Małe domy kultury

Mazurskie wędrówki

Eko-fala

Facebook

Kontakt

Adres redakcji

ul. Mickiewicza 21
11-430 Korsze

[email protected]