CO DALEJ Z PROTESTEM NAUCZYCIELI?

Opublikowano: środa, 24, kwiecień 2019

Po świątecznej przerwie wraca temat strajku nauczycieli. Według najświeższych danych Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty w regionie strajkuje zaledwie 10 procent placówek oświatowych. Z kolei według olsztyńskiego oddziału ZNP na ponad 700 placówek strajkuje ponad 500. Skąd takie rozbieżności w danych kuratorium oświaty i Związku Nauczycielstwa Polskiego?

S.jpg

Kuratorium otrzymuje codzienne raporty od dyrektorów, a ZNP od komitetów strajkowych poszczególnych placówek. Co dalej z protestem po świątecznej przerwie?

Jak przyznaje wiceprezes zarządu okręgu i przewodniczący olsztyńskiego oddziału ZNP Tomasz Branicki, we wtorek odbył się zjazd komitetów strajkowych, które naradzały się nad strategią protestu. Rozpatrywano m.in. podjęcie strajku rotacyjnego. Wszyscy czekają na wynik obrad centralnych władz ZNP, które poinformują o swojej decyzji późnym popołudniem.

Na pytanie, czy szkoły i przedszkola w środę będą czynne – nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Obie strony, zarówno kuratorium jak i ZNP odsyłają do dyrektorów poszczególnych placówek.

źródło: Radio Olsztyn

Moim zdaniem

Dzień Dobry Mazury

Na temat

Małe domy kultury

Inspiracje Joasi

Eko-fala

Facebook

Kontakt

Adres redakcji

ul. Rybna 1
11-400 Kętrzyn

redakcja@telewizjamazurska.pl

Tel. 89 741 34 56

Tel. 662-104-043

BIURO REKLAMY

TEL. 515 891 276