CZESŁAW JERZY MAŁKOWSKI NIEWINNY! JEST WYROK W SPRAWIE SEXAFERY W OLSZTYNIE

Opublikowano: piątek, 28, grudzień 2018

Czesław Jerzy Małkowski został uniewinniony. Sąd Rejonowy w Olsztynie ogłosił dziś (piątek, 28 grudnia 2018 r.) wyrok w procesie oskarżonego o gwałt byłego prezydenta Olsztyna. Wyrok jest nieprawomocny.

20181228121407-img-3323-519007.jpg


Przypomnijmy, że we wrześniu 2015 roku Sąd Rejonowy w Ostródzie po czteroletnim procesie uznał, że Czesław Jerzy Małkowski jest winny gwałtu i próby gwałtu. Skazał go za to na pięć lat więzienia. Dodatkowo sąd orzekł wobec Małkowskiego zakaz pełnienia funkcji kierowniczych w jednostkach administracji publicznej przez sześć lat.

Jednak Sąd Okręgowy w Elblągu zdecydował, że Sąd Rejonowy w Ostródzie będzie musiał jeszcze raz rozpoznać sprawę byłego prezydenta. I uchylił wyrok skazujący.

Sprawa trafiła jednak do Olsztyna, ponieważ sąd w Ostródzie wydał postanowienie o przekazaniu sprawy właśnie Sądowi Rejonowemu w stolicy Warmii i Mazur. Wprawdzie zażalenie na decyzję ostródzkiego sądu złożyła zarówno prokuratura, jak również oskarżyciel posiłkowy, ale Sąd Okręgowy w Elblągu oddalił to zażalenie.

Tym samym historia zatoczyła koło. Początkowo bowiem to właśnie sąd w Olsztynie miał orzekać w tej sprawie, ale z powodu wyłączania się z orzekania kolejnych sędziów sprawa trafiła ostatecznie do Ostródy.

W trakcie poprzedniego procesu byłego prezydenta Olsztyna, który rozpoczął się w 2011 roku, przedawniła się także część zarzutów, o które został oskarżony Czesław Jerzy Małkowski. Chodzi o molestowanie urzędniczek i naruszanie ich praw pracowniczych.

Olsztyńska seksafera wybuchła w styczniu 2008 roku. Wtedy media poinformowały, że Czesław Jerzy Małkowski molestował pracujące w ratuszu urzędniczki, a jedną, która była w ciąży, miał zgwałcić. Ówczesny prezydent zwołał konferencję prasową, twierdząc, że wszystkie informacje to pomówienia.

Czesław Jerzy Małkowski trafił jednak na pół roku do aresztu. W listopadzie 2008 roku w drodze referendum został odwołany z funkcji prezydenta Olsztyna. Po tych wydarzeniach trzykrotnie ubiegał się o stanowisko prezydenta i trzykrotnie przegrał w drugiej turze z Piotrem Grzymowiczem, zdobywając przy tym trzykrotnie z rzędu mandat radnego.

W ostatnich wyborach Czesław Małkowski w I turze wyborów zdobył 30,66 proc, a Piotr Grzymowicz 33,78 proc. Walka między dwoma kandydatami była więc bardzo wyrównana. W II turze wygrał już jednak wyraźnie Piotr Grzymowicz, który pokonał Czesława Małkowskiego stosunkiem głosów:54,47 proc. do 45,53 proc.

źródło: Gazeta Olsztyńska, Fot. gazeta olsztyńska, fakt

Moim zdaniem

Dzień Dobry Mazury

Na temat

Małe domy kultury

Inspiracje Joasi

Eko-fala

Facebook

Kontakt

Adres redakcji

ul. Rybna 1
11-400 Kętrzyn

redakcja@telewizjamazurska.pl

Tel. 89 741 34 56

Tel. 662-104-043

BIURO REKLAMY

TEL. 515 891 276