WEDŁUG CNN ROSJA MODERNIZUJE INSTALACJE MILITARNE W KALININGRADZIE

Opublikowano: czwartek, 18, październik 2018

Według amerykańskiej telewizji, Rosjanie budują między innymi dziesiątki nowych bunkrów w rejonie Primorska w obwodzie kaliningradzkim. Opublikowane przez CNN fotografie pochodzą od izraelskiej firmy ImageSat International. Zostały wykonane między 19 lipca a 1 października.

 

CNN-2.jpg

Zdjęcia wskazują na to, że Rosjanie modernizują cztery obiekty wojskowe w Kaliningradzie. Jest wśród nich między innymi baza, w której Rosjanie składują broń jądrową. Zakończono także budowę 40 nowych bunkrów zwiększających pojemność magazynów wojskowych w pobliżu Primorska. Nowe bunkry wybudowano wokół starych, mniejszych obiektów. Inne fotografie przedstawiają modernizację baz lotniczych w Czkałowsku i Czerniachowsku, gdzie w ubiegłym roku przeniesiono systemy rakietowe Iskander.

CNN podkreśla strategiczne znaczenie Kaliningradu, ze względu na jego lokalizację u granic NATO. Dowódca marynarki wojennej USA w Europie i Afryce admirał James Foggo stwierdził, że rosyjska obecność w Kaliningradzie nie powstrzyma NATO przed działaniami w regionie. – Nie damy się zastraszyć systemami, które tam się znajdują – podkreślił.

źródło: RadioOlsztyn

Moim zdaniem

Dzień Dobry Mazury

Na temat

Małe domy kultury

Inspiracje Joasi

Eko-fala

Facebook

Kontakt

Adres redakcji

ul. Rybna 1
11-400 Kętrzyn

redakcja@telewizjamazurska.pl

Tel. 89 741 34 56

Tel. 662-104-043

BIURO REKLAMY

TEL. 515 891 276