KĘTRZYŃSKI SZPITAL OTRZYMAŁ NOWY SPRZĘT OD WOŚP

Opublikowano: wtorek, 09, październik 2018

Na wniosek Dyrektora Szpitala Powiatowego w Kętrzynie Jerzego Godlewskiego placówka otrzymała bezpłatnie sprzęt medyczny od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w postaci Bilirubinometru i Kardiotokografu (KTG).

zdjcie-2-800x480.jpg
Bilirubinometr trafił na Pododdział Noworodkowy 4 października. Jest nieinwazyjnym miernikiem żółtaczki. Służy do pomiaru zażółcenia tkanki podskórnej noworodków. Urządzenie podaje wynik w formie cyfrowej wartości, która jest bezpośrednio skorelowana z serum bilirubiną noworodków. Koszt aparatu to ok. 20 000 zł.
Natomiast Kardiotokograf zasilił 3 października br. Oddział Ginekologiczno- Położniczy. Umożliwia on monitorowanie akcji serca płodu wraz z jednoczesnym zapisem czynności skurczowej mięśnia macicy. Badanie wykonuję się w ramach opieki przedporodowej. Koszt urządzenia to ok. 25 000 zł.
W niedługim czasie Szpital otrzyma jeszcze z WOŚP nowy aparat ultrasonograficzny, który zasili jeden z oddziałów. Stosowany będzie do obrazowania i diagnostyki wielu narządów wewnętrznych.

Nowy bilirubinometr, który usprawni pracę Pododdziału Noworodkowego:

fot.-1-Copy.jpg

źródło: Starostwo Powiatowe w Kętrzynie

 

Moim zdaniem

Dzień Dobry Mazury

Na temat

Małe domy kultury

Inspiracje Joasi

Eko-fala

Facebook

Kontakt

Adres redakcji

ul. Rybna 1
11-400 Kętrzyn

redakcja@telewizjamazurska.pl

Tel. 89 741 34 56

Tel. 662-104-043

BIURO REKLAMY

TEL. 515 891 276