POLICJA WZBOGACIŁA SIĘ O NOWE RADIOWOZY

Opublikowano: piątek, 05, styczeń 2018

Policjanci z powiatu kętrzyńskiego otrzymali nowe radiowozy. Samochody zostały w części sfinansowane przez jednostki samorządowe powiatu kętrzyńskiego oraz Komendę Główną Policji. Radiowozy będą wykorzystywane w codziennej służbie przez policjantów z Kętrzyna, Korsz i Reszla.

32-90389.jpg

Na placu Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie także dziś odbyło się uroczyste przekazanie policjantom pięciu nowych radiowozów. Jeden radiowóz oznakowany Hyundai i20 oraz 4 pojazdy nieoznakowane marki Citroen C3. Dotację na zakup radiowozów przekazali Starosta Kętrzyński, Burmistrz Miasta Kętrzyn, Burmistrz Reszla, Burmistrz Korsz oraz Wójt Gminy Kętrzyn.

Radiowozy zostały zakupione przy współfinansowaniu samorządów lokalnych i budżetu Komendy Głównej Policji. Przekazane środki to dowód ogromnego zaangażowania lokalnych samorządów w poprawę stanu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu kętrzyńskiego. Przekazane auta będą wspierać codzienną służbę policjantów na terenie całego powiatu kętrzyńskiego.

W uroczystości udział wzięli: Jarosław Babalski Pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego do spraw administracji zespolonej i administracji niezespolonej w województwie, insp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, Ryszard Niedziółka Starosta Kętrzyński, Krzysztof Hećman Burmistrz Miasta Kętrzyn, Marek Janiszewski Burmistrz Reszla, Ryszard Ostrowski Burmistrz Korsz, Paweł Bobrowski Wójt Gminy Kętrzyn oraz lokalne media. Obecny na uroczystości ks. kan. Andrzej Orłowski - duszpasterz kętrzyńskich policjantów, poświęcił pojazdy. W uroczystości uczestniczyli również pracownicy cywilni oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie na czele z komendantem insp. Dariuszem Ślęzakiem, funkcjonariusze z komisariatów Policji w Korszach i Reszlu.

Jak podkreślił insp. Dariusz Ślęzak zakup nowych radiowozów był możliwy dzięki wsparciu i zaangażowaniu władz samorządu. Inicjatywa ta świadczy o bardzo dobrej współpracy samorządów z Policją, jak również o zaangażowaniu we wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. Pojazdy, które zostały uroczyście przekazane będą wspierać codzienną służbę policjantów na terenie całego powiatu kętrzyńskiego
Wszystkie nowe auta służbowe, zostały wcześniej przystosowane do służby w policji, zgodnie z przygotowaną specyfikacją. Samochody posiadają najnowocześniejsze wyposażenie ułatwiające pracę policjantów oraz zwiększające bezpieczeństwo podczas użytkowania. Systematyczna modernizacja floty policyjnej poprawia warunki służby funkcjonariuszy, a to z pewnością przekłada się na zwiększenie skuteczności działań oraz wzmacnia poczucie bezpieczeństwa mieszkańców regionu.

źródło: KPP w Kętrzynie

Moim zdaniem

Dzień Dobry Mazury

Na temat

Małe domy kultury

Inspiracje Joasi

Eko-fala

Facebook

Kontakt

Adres redakcji

ul. Rybna 1
11-400 Kętrzyn

redakcja@telewizjamazurska.pl

Tel. 89 741 34 56

Tel. 662-104-043

BIURO REKLAMY

TEL. 515 891 276