KOMUNIKAT POLICJI W SPRAWIE POŻARÓW AUT W KORSZACH

Opublikowano: środa, 12, lipiec 2017

Policjanci z Komisariatu Policji w Korszach wyjaśniają przyczyny i okoliczności zaistniałych w ostatnim okresie dwóch pożarów pojazdów na terenie miasta Korsze. 

49714.jpg
Przypomnijmy: do pierwszego pożaru pojazdu marki Opel Omega doszło 29 czerwca 2017 roku około godz. 2.00 przy ulicy Mickiewicza w Korszach. Wówczas właściciel pojazdu wartość zniszczonego mienia wycenił na kwotę 2,5 tys. złotych. Do kolejnego pożaru pojazdu doszło 06 lipca 2017 roku około godz. 1.30. Tej nocy oficer dyżurny kętrzyńskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie, że w Korszach przy ulicy Mickiewicza pali się pojazd. Będący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że całkowitemu spaleniu uległ samochód marki Opel Omega, a także od tego pojazdu zajął się zaparkowany obok Opel Astra. Właściciel omegi wycenił  wartość zniszczonego mienia na kwotę 7 tys. złotych natomiast właściciel astry na kwotę 3 tys. złotych. 

Policjanci nie łączą ze sobą tych dwóch zdarzeń, nie wykluczają również , że mogły być to podpalenia.  Na chwilę obecną prowadzone są dwa odrębne postępowania przygotowawcze w kierunku zniszczenia mienia.  Funkcjonariusze pracują nad ustaleniem i zatrzymaniem osób mogących mieć związek z tymi zdarzeniami. Kodeks karny za tego rodzaju przestępstwa przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. 

W związku z zaistniałymi zdarzeniami informujemy Państwa, że na terenie gminy Korsze zostały wzmożone patrole policji oraz straży miejskiej, które dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów nie tylko w dzień ale także w nocy. Dodatkowo patrole wzmożone zostały przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie dlatego też będący dotąd bezkarni wandale mają się czego bać, a turyści i mieszkańcy mogą czuć się bezpieczniej. Apelujemy, również do tych Państwa, którzy są świadkami przestępstwa aby od razu informowali o danej sytuacji Policję dzwoniąc pod numer 997. Każda informacja będzie dokładnie sprawdzona i zweryfikowana przez policjantów.  

źródło: KPP w Kętrzynie, zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Moim zdaniem

Inspiracje Joasi

Na temat

Małe domy kultury

Mazurskie wędrówki

Eko-fala

Facebook

Kontakt

Adres redakcji

ul. Rybna 1
11-400 Kętrzyn

redakcja@telewizjamazurska.pl

Tel. 89 741 34 56

Tel. 662-104-043

BIURO REKLAMY

TEL. 515 891 276