ZA MANDAT ZAPŁACIMY KARTĄ W RADIOWOZIE

Opublikowano: niedziela, 09, lipiec 2017

Sejm uchwalił dziś nowelizację Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia pozwalającą płacić mandaty kartą płatniczą. Według MSWiA zmiany mogą „w istotny sposób” zwiększyć ściągalność mandatów.

 

iCT250_2.jpg

Obecnie przepisy przewidują trzy rodzaje mandatów: kredytowany, zaoczny i gotówkowy. Na osoby stale mieszkające w Polsce nakładane są dwa pierwsze, co skutkuje tym, że za każdym razem muszą dokonać wpłaty na wskazany rachunek bankowy. Często wiąże się to także z koniecznością opłaty na poczcie. Mandat gotówkowy, uiszczany bezpośrednio funkcjonariuszowi, odnosi się jedynie do cudzoziemców.

Jak wskazuje MSWiA, przygotowywane zmiany będą miały szczególne znaczenie właśnie dla kierowców z zagranicy. Obecnie policjanci nakładając mandat na sprawców przebywających jedynie czasowo w Polsce, muszą dowozić ich do najbliższego bankomatu.

Zgodnie z nowymi przepisami wybór formy płatności będzie zależał od osoby ukaranej. W przypadku płatności kartą, przyjmujący mandat poniesie koszty opłat bankowych. Według MSWiA zmiany mogą „w istotny sposób” zwiększyć ich ściągalność.

Ministerstwo poinformowało, że w pierwszym etapie policja zostanie wyposażona w 2 tys. terminali płatniczych. Koszt zakupu jednego terminala to ok. 800 zł.

źródło: Radio Olsztyn

Moim zdaniem

Inspiracje Joasi

Na temat

Małe domy kultury

Mazurskie wędrówki

Eko-fala

Facebook

Kontakt

Adres redakcji

ul. Rybna 1
11-400 Kętrzyn

redakcja@telewizjamazurska.pl

Tel. 89 741 34 56

Tel. 662-104-043

BIURO REKLAMY

TEL. 515 891 276